Okuliare na doživotie?
Publikované 19.08.2018 v 20:21 v kategórii Lepší zrak bez okuliarov?, prečítané: 758x
Boli to práve tieto otázky, ktoré pred viac ako storočím zamestnávali myseľ amerického očného lekára Dr. Williama Horatio Batesa (1860-1931).
Zdroj obrázka: Pixabay
Celé roky Dr. Bates cítil, že v procedúre predpisovania okuliarov pacientom s očnými problémami niečo nesedí. „Prečo,“ pýtal sa, „ak sú okuliare správnym riešením, musia byť opakovane zosilňované, keďže oči pod ich vplyvom sa oslabili? Veď ak je liek dobrý, dávka by sa mala postupne znižovať tak, ako sa pacientov stav zlepšuje.“ Pozoroval ľudí s refrakčnými chybami ako je napr. krátkozrakosť alebo ďalekozrakosť, u ktorých dochádzalo k spontánnemu zlepšeniu videnia, niekedy až k úplnému vymiznutiu symptómov. To ho viedlo k pochybnostiam o jednom z najzákladnejších predpokladov všeobecne uznávanej oftalmologickej praxe, a to: že v prípade, ak sa u pacienta prejaví nejaká refrakčná chyba, nie je možné robiť nič iné, ako mu predpísať okuliare.
Dr. Bates bol úspešný a rešpektovaný očný chirurg. Vzdal sa však svojej lukratívnej praxe a odišiel do laboratória na Columbia University, kde sa venoval výskumu zraku. Robil pokusy aj na zvieratách a preskúmal tisícky párov očí. Nikdy sa neobmedzil na bežnú vyšetrovňu, ale svoj retinoskop nosil stále so sebou, pričom kontroloval refrakčný stav očí ľudí i zvierat v rôznych situáciách. Veľa času strávil s deťmi, pričom sa pokúšal objaviť príčinu ich zrakových porúch.
Zdroj obrázka: Pixabay
Pozorovaním zistil, že oči ľudí s normálnym zrakom sa správali odlišne od tých, ktorí videli horšie.
Pri použití retinoskopu si tiež všimol, že refrakčný stav oka nebol statický, ale menil sa výrazne v závislosti od emočného stavu ľudí. Uvedomil si, že zrak bol vždy bližšie k normálu, ak boli šťastní, uvoľnení a prejavovali záujem, a naopak horší, ak boli napätí, smutní, ustaraní, nahnevaní, vystrašení či znudení. Na základe týchto zistení vyvinul praktiky a filozofiu, na ktorej je súčasná metóda postavená.
Dr. Bates tvrdil, že v každom prípade zhoršeného zraku a očnej choroby je rozhodujúcim faktorom napätie a stres a liekom je vždy relaxácia.
Cieľom praktizovania jednotlivých techník a aktivít Batesovej metódy je naučiť sa pozerať uvoľnene, bez námahy. Ak dosiahneme relaxáciu tela, mysle a následne zrakového aparátu, oči sa začnú regenerovať samé.
Batesova metóda môže pomôcť pri akomkoľvek zrakovom probléme (pri refrakčných chybách ako je krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus, tiež strabizmus - škúlenie, amblyopia – tupozrakosť atď.) Zlepšenie zaznamenali aj pacienti s diagnózami ako je sivý zákal, zelený zákal, makulárna degenerácia a pod. Vek pri tom nehrá žiadnu rolu.
Viac informácií: www.provitalis.sk
V dotazníku je potrebné zadať vašu e-mailovú adresu. Je to preto, aby ste po jeho vyplnení automaticky dostali email s vašimi odpoveďami.
Tento "report" môžete neskôr použiť ako nástroj merania pokroku smerom k vášmu cieľu.
Po odoslaní formulára, dostanete ako bonus BALÍČEK NA MERANIE ZRAKU, ktorý si môžete vytlačiť a jednoducho si doma otestovať vaše momentálne videnie.
Dotazník spolu s Balíčkom na testovanie zraku budú vašimi prvými krokmi k zlepšeniu zraku.
Môžete ich získať zdarma tu:
Prvý krok k regenerácii môjho zraku - Formuláre Google
Podobne môžete postupovať aj v prípade vášho dieťatka:
Prvý krok k regenerácii zraku môjho dieťaťa - Formuláre Google
Ak sa rozhodnete aktívne pracovať na zlepšení svojho zraku, v treťom kroku si môžete zvoliť formu.
Ponuku služieb nájdete na stránke:www.provitalis.skZdroj obrázka: Pixabay
Komentáre
Celkom 0 kometárov